top of page

БАТЬКИ НА ГРІ

Кожному батькові важливо зрозуміти один важливий факт: своїми словами та діями ви можете покращити футбольний досвід своєї дитини або зіпсувати цей досвід не тільки для своєї дитини, але й для всієї команди.


Спостерігаючи за грою дитини, пам'ятайте, що:


  • Ви НЕ ТРЕНЕР. Не інструктуйте свою дитину чи інших гравців під час тренувань чи ігор. Те, що ви кажете, хоч би як логічно це не звучало, може бути неправильним, недоречним, може суперечити завданню тренера і створити внутрішній конфлікт у вашої дитини. Дозвольте тренеру тренувати.


  • Ви НЕ СУДДЯ. Батьки, які кричать на суддю, відволікають та дратують гравців. Найгірше, це може створити у гравців почуття, що з ними поводяться несправедливо. Потім вони будуть використовувати це як виправдання для поганої гри, а не шукати шляхи для покращення своєї гри.


  • Ви НЕ ГРАВЕЦЬ. Не живіть опосередковано через свою дитину. Якщо ви це зробите, тл ви будете сильно розчаровані, тому що ваша дитина ніколи не гратиме так добре, як ви собі уявляєте. Дозвольте вашій дитині бути найкращим гравцем, яким вона може бути, і дозвольте собі отримувати задоволення, просто спостерігаючи за її грою.

А ЯКА ВАША РОЛЬ? ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВИ ГЛЯДАЧІ, ВБОЛІВАЛЬНИКИ ТА, ПРОСТО, ЩАСЛИВІ ТА ГОРДІ БАТЬКИ


Дивіться гру та отримуйте задоволення. Не давайте інструкцій гравцям, поки вони знаходяться на полі, це тільки збиває їх з пантелику. Футбол – це гра, яка розвивається залежно від ситуації на полі. Якщо ви постійно вигукуєте інструкції, то єдине, чого ваша дитина навчиться, - це чекати на інструкції і робити те, що їй говорять. Щоб ваша дитина стала хорошим футболістом, вона має розвинути здатність розпізнавати ситуації та САМОСТІЙНО приймати рішення на полі.

Ніколаєнко Валерій Вадимович - Професор кафедри футболу кафедри футболу Національного університету фізичного виховання і спорту України.
bottom of page